RTSH 24 Live

Rajoni

COVID-19/ Kosovë, në 24 orët e fundit 13 viktima

COVID-19/ Kosovë, në 24 orët e fundit 13 viktima

13 persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 në Kosovë në 24 orët e fundit, ndërsa janë regjistruar edhe 637 raste të

Dritan Abazoviq infektohet me Covid-19

Dritan Abazoviq infektohet me Covid-19

Lideri i Nismës Qytetare URA, Dritan Abazovic, ka konfirmuar se sot ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Abazovic përmes një postimi në Twitter,

Maqedonia e Veriut regjistron 26 viktima dhe 978 të infektuar me koronavirus

Maqedonia e Veriut regjistron 26 viktima dhe 978 të infektuar me koronavirus

Maqedonia e Veriut të dielën ka regjistruar 26 persona të vdekur dhe 978 të infektuar me koronavirus, nga testimi i 2,667 mostrave, sipas raportit

Bisedë telefonike ZAEV- BORISOV për gjetjen e zgjidhjeve për çështjet e hapura bilaterale

Bisedë telefonike ZAEV- BORISOV për gjetjen e zgjidhjeve për çështjet e hapura bilaterale

Kryeministrat e Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Bullgarisë, Zoran Zaev dhe Bojko Borisov sot në bisedën

Rriten infektimet në Kosovë, Maqedoninë e Veriut e Greqi

Rriten infektimet në Kosovë, Maqedoninë e Veriut e Greqi

Situata në Kosovë është bërë e vështirë këto ditë, pas shtimit të madh të rasteve me COVID-19. Instituti

Vajton Vuçiq: Do të ishte më mirë për ne që të fitonte Donald Trump

Vajton Vuçiq: Do të ishte më mirë për ne që të fitonte Donald Trump

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se fitorja e Donald Trump në zgjedhjet presidenciale në Amerikë do të ishte më e

Rriten shifrat nga COVID-19 në rajon, Greqia hyn në karantinë të përgjithshme

Rriten shifrat nga COVID-19 në rajon, Greqia hyn në karantinë të përgjithshme

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 1.827

Një shans për ndryshim në Kosovë

Një shans për ndryshim në Kosovë

Ndoshta moralisht nuk është krejt në rregull, por disa duhet të jenë gëzuar për lajmin, edhe sepse largimi i Thaçit nga

Angela Merkel merr pjesë në Samitin e Ballkanit Perëndimor

Angela Merkel merr pjesë në Samitin e Ballkanit Perëndimor

Kancelarja gjermane Angela Merkel do të marrë pjesë të martën , 10.11. 2020, në konferencën virtuale të Ballkanit Perëndimor

Greqia ndërton xhaminë e parë në Athinë

Greqia ndërton xhaminë e parë në Athinë

Xhamia e parë, në kryeqytetin grek, Athinë, është hapur pas 14 vitesh këmbëngulje nga komuniteti mysliman në vend, dhe vonesash

Tërmeti në Turqi. Përfundojnë kërkimet, 114 të vdekur, 1035 të plagosur

Tërmeti në Turqi. Përfundojnë kërkimet, 114 të vdekur, 1035 të plagosur

Ekipet e kërkim-shpëtimit kanë përfunduar kërkimet në godinat e shembura pas tërmetit tragjik që goditi Izmirin. 114 njerëz

Masat e reja kufizuese në Greqi

Masat e reja kufizuese në Greqi

Rritja e infektimeve me Covid 19 si dhe fataliteteve për këtë shkak ka bërë që qeveria greke të miratojë një sërë

Tërmeti në Turqi, 85 viktima dhe mbi 900 të plagosur

Tërmeti në Turqi, 85 viktima dhe mbi 900 të plagosur

Vijon të shtohen viktimat e tërmetit në Turqi. Numri i tyre ka arritur në 85, ndërsa bujë ka bërë shpëtimi i një

“Harrohet” pandemia në Malin e Zi teksa përcillet për në banesën e fundit kreu i Kishës Ortodokse Serbe

“Harrohet” pandemia në Malin e Zi teksa përcillet për në banesën e fundit kreu i Kishës Ortodokse Serbe

Kreu i Kishës Ortodokse Serbe në Mal të Zi, mitropoliti Amfilohije, u varros të dielën në kriptën e Katedrales së Ringjalljes

Bilanci i ri nga tërmeti në Turqi, 60 viktima dhe mbi 900 të plagosur

Bilanci i ri nga tërmeti në Turqi, 60 viktima dhe mbi 900 të plagosur

Ekipet e emergjencave në Turqi janë në sfidë me kohën për të shpëtuar sa më shumë persona të mbetur nën

Tërmeti në Egje, vazhdojnë kërkimet në rrënoja

Tërmeti në Egje, vazhdojnë kërkimet në rrënoja

Pas tërmetit të fortë në Egje, ndihmësit vullnetarë dhe të afërmit ende vazhdojnë të kërkojnë për

Shkon në 49 numri i viktimave nga tërmeti në Izmir, 896 të plagosur

Shkon në 49 numri i viktimave nga tërmeti në Izmir, 896 të plagosur

Thellohet bilanci i jetëve të humbura si pasojë e tërmetit në qytetin e Izmirit. Mediat turke raportojnë këtë mëngjes

Erdoğan bën bilancin e pasojave nga tërmeti

Erdoğan bën bilancin e pasojave nga tërmeti

Në Turqi grupet e shpëtimit kanë nxjerrë 103 të shpëtuar nga rrënojat pas tërmetit në Egje. Fatkeqësisht numri

Turqi, vazhdojnë operacionet e kërkim shpëtimit pas tërmetit të së premtes

Turqi, vazhdojnë operacionet e kërkim shpëtimit pas tërmetit të së premtes

Një person tjetër i lënduar u nxor nga rrënojat 26 orë pas tërmetit në Izmir, raporton Anadolu Agency (AA). Ekipet e kërkim-shpëtimit

Tërmeti vdekjeprurës ngroh marrëdhëniet mes Greqisë dhe Turqisë

Tërmeti vdekjeprurës ngroh marrëdhëniet mes Greqisë dhe Turqisë

Ekipet e shpëtimit në të dy anët e detit Egje po vazhdojnë të shtunën kërkimet për të mbijetur nga një tërmet

Bota vazhdon të solidarizohet me Turqinë, bën deklarata mbështetëse

Bota vazhdon të solidarizohet me Turqinë, bën deklarata mbështetëse

Si pasojë e tërmetit të fuqisë 6,6 ballë të shkallës Rihter që goditi të premten qytezën Seferihisar të rrethit

Turqi, arrin në 25 numri i viktimave, në zonën e dëmtuar mbërrijnë ndihmat

Turqi, arrin në 25 numri i viktimave, në zonën e dëmtuar mbërrijnë ndihmat

Bilanci i viktimave dhe të plagosurve pas tërmetit të së premtes në Izmir është përkeqësuar edhe më tej. Numri

Mes të plagosurve në ishullin Samos 14-vjeçari shqiptar nga Lezha

Mes të plagosurve në ishullin Samos 14-vjeçari shqiptar nga Lezha

14-vjeçari i plagosur në ishullin Samos në Greqi është shqiptar. Djali me inicialet E.M., nga Lezha, ka goditje në kokë, krah

Rëndohet bilanci i pasojave te termetit, konfirmohen 19 viktima, 709 të plagosur

Rëndohet bilanci i pasojave te termetit, konfirmohen 19 viktima, 709 të plagosur

Në Izmir, qyteti më i goditur nga tërmeti shkatërrues që ra disa orë më parë në detin Egje, vijon operacioni i shpëtimit.