RTSH 24 Live

Politikë

Meta kthen në Kuvend ligjin për  ‘Për gjendjen civile’: Krijon kaos në hartimin e listave të zgjedhësve

Meta kthen në Kuvend ligjin për ‘Për gjendjen civile’: Krijon kaos në hartimin e listave të zgjedhësve

Presidenti i Republikës Ilir Meta kthen në Kuvend ligjin për ‘Për gjendjen civile’, me argumentin se ndërhyrja në këtë

Meta uron Biden për fitoren: Të forcojmë partneritetin tonë strategjik

Meta uron Biden për fitoren: Të forcojmë partneritetin tonë strategjik

Presidenti Ilir Meta ka uruar demokratin Joe Biden për fitoren në zgjedhjet presidenciale në SHBA. Përmes një mesazhi të shpërndarë

Rama: Jam i lumtur të vazhdoj bashkëpunimin me Joe Biden, mirënjohje për Trump!

Rama: Jam i lumtur të vazhdoj bashkëpunimin me Joe Biden, mirënjohje për Trump!

Kryeministri Edi Rama iu është bashkuar urimeve për Jeo Biden, i cili fitoi zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Teksa

“LSI ka imunitet nga COVID-19”/Rama publikon videon e Kryemadhit: Vajmedet

“LSI ka imunitet nga COVID-19”/Rama publikon videon e Kryemadhit: Vajmedet

Kryeministri Edi Rama publikoi një video ku kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi deklaron se “LSI ka imunitet nga COVID-19”. “Të

Rama nuk i ndahet Metës: Shpjegoja popullit pse e votove pro raportin e Dick Marty

Rama nuk i ndahet Metës: Shpjegoja popullit pse e votove pro raportin e Dick Marty

Kryeministri Edi Rama i është kundërpërgjigjur reagimit të Presidencës lidhur me pyetjen që numri një i qeverisë ngriti

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, reagon pas fitores së Joe Biden

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, reagon pas fitores së Joe Biden

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka reaguar pas fitores së Joe Biden të zgjedhjeve në SHBA. "Urimet e mia më të përzemërta

Joe Biden zgjidhet president i SHBA, reagon kreu i grupit të PS, Taulant Balla

Joe Biden zgjidhet president i SHBA, reagon kreu i grupit të PS, Taulant Balla

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, pas shpalljes fitores të Joe Biden, si president i SHBA, ka reaguar përmes

PD: Ligji për presidentin, antikushtetues

PD: Ligji për presidentin, antikushtetues

Antikushtetues e ka quajtur Partia Demokratike, ligjin e hartuar nga mazhoranca për presidentin. Sipas selisë blu, është tregues i qartë

Maxhoranca përgatit ligjin për presidentin

Maxhoranca përgatit ligjin për presidentin

Mazhoranca socialiste po përgatit ligjin organik për presidentin e republikës me synimin t'u japi fund ngërçeve artificiale. "Hartimi

Basha: Thaçi, Veseli e Krasniqi do t’i faktojnë drejtësisë se aktakuzat janë të pabaza!

Basha: Thaçi, Veseli e Krasniqi do t’i faktojnë drejtësisë se aktakuzat janë të pabaza!

Në mbështetje të UÇK dhe Hashim Thaçit, ka dalë edhe Kreu i PD-së, Lulzim Basha. Përmes një statusi në rrjete

Dorëheqja e Thaçit, kryetari i Kuvendit, Ruçi: UÇK dhe udhëheqësit e saj, në anën e duhur të historisë

Dorëheqja e Thaçit, kryetari i Kuvendit, Ruçi: UÇK dhe udhëheqësit e saj, në anën e duhur të historisë

Pas dorëheqjes së Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, Kryetari i Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, ka reaguar nëpërmjet një

Dorëheqja e Hashim Thaçit si president i Kosovës, Rama: Ka gjjithë mbështetjen e Shqipërisë në këtë betejë!

Dorëheqja e Hashim Thaçit si president i Kosovës, Rama: Ka gjjithë mbështetjen e Shqipërisë në këtë betejë!

Kryeministri Edi Rama shprehu mbështetjen e Shqipërisë për presidentin e Kosovës Hashim Thaçi pas dorëheqjes nga posti i presidentit.

Aktakuza për Thaçin, Meta: Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë e drejtë dhe heroike!

Aktakuza për Thaçin, Meta: Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë e drejtë dhe heroike!

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka mbështetur vendimin e homologut të tij në Kosovë, Hashim Thaçi për të dhënë

Meta pret kryetarin e komunës së Bujanocit: Integrimi i shqiptarëve ndikon pozitivisht në marrëdhëniet mes Shqipërisë e Serbisë!

Meta pret kryetarin e komunës së Bujanocit: Integrimi i shqiptarëve ndikon pozitivisht në marrëdhëniet mes Shqipërisë e Serbisë!

Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim vëllazëror kryetarin e Komunës së Bujanocit, z.Nagip Arifi.Kreu i shtetit vlerësoi

Basha: Rimbursim total paketës së medikamenteve antiCovid, çmimet të papërballueshme

Basha: Rimbursim total paketës së medikamenteve antiCovid, çmimet të papërballueshme

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka zhvilluar një takim në një farmaci të Tiranës, ku gjatë bashkëbisedimit u shpreh për

Topalli nuk e llogarit Bashën: Partia Demokratike nuk ekziston më, akoma flas me Berishën

Topalli nuk e llogarit Bashën: Partia Demokratike nuk ekziston më, akoma flas me Berishën

Prej vitit 1996 Jozefina Topalli ka përfaqësuar Partinë Demokratike në parlament, prej 28 tetorit Topalli ka vendosur të hapë një

Sot në "Përballë" ambasadori gjerman Peter Zingraf. RTSH 1. Ora 22:00

Sot në "Përballë" ambasadori gjerman Peter Zingraf. RTSH 1. Ora 22:00

  Perspektiva europiane e Shqipërisë dhe rajonit është konfirmuar zyrtarisht në samitin e Selanikut të kryetarëve të

Emisioni  "Përballë": Amerika vendos… jo vetëm për veten! , Ndiqeni drejtperdrejt ketu!

Emisioni "Përballë": Amerika vendos… jo vetëm për veten! , Ndiqeni drejtperdrejt ketu!

  Sot votuesit amerikanë duke zgjedhur për 4 vitet e ardhshme njeriun më të fuqishëm të superfuqisë së vetme në

Samiti i Sofjes, komisoneri i BE për Zgjerim, Varhelyi, bisedë me kryeministrin Rama

Samiti i Sofjes, komisoneri i BE për Zgjerim, Varhelyi, bisedë me kryeministrin Rama

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi, zhvilloi sot një bisedë me kryeministrin Edi Rama, ku i ka nënvizuar se “pret që

Rindërtimi, Rama: Po mbajmë premtimet!

Rindërtimi, Rama: Po mbajmë premtimet!

Ndërsa PD e opozitës deklaron se qeveria socialiste ka dështuar me programet e rindërtimit pas tërmetit të 26 nëntorit të

PD : Qeveria ka dështuar në mënyrë spektakolare me rindërtimin

PD : Qeveria ka dështuar në mënyrë spektakolare me rindërtimin

PD më e madhja e opozitës në Shqipëri këmbëngul se qeveria socialiste e kryeministrit Edi Rama ka dështuar në rindërtimin

Kundërshtimi i Holandës, Rama: Nuk duhet të biem pre e këtyre lajmeve të parakohshme

Kundërshtimi i Holandës, Rama: Nuk duhet të biem pre e këtyre lajmeve të parakohshme

Kryeministri Edi Rama deklaroi të martën se qëndrimi i Holandës për Konferencën e Parë Ndërqeveritare mes Shqipërisë

Trump, Biden, apeli i fundit ndaj votuesve

Trump, Biden, apeli i fundit ndaj votuesve

Në ditën e tij të fundit të fushatës në përpjekje për të bindur votuesit që ta zgjedhin edhe për katër

Rama: Skandaloze që Meta nuk mban maskë! Opozita pret që Covidi të shkatërrojë qeverinë

Rama: Skandaloze që Meta nuk mban maskë! Opozita pret që Covidi të shkatërrojë qeverinë

Kryeministri Edi Rama e cilësoi skandaloz faktin që Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi nuk mbajnë maska. Ai tha se ndaj tyre duhen marrë masa ashtu