RTSH 24 Live

Maqedoni

22viktima, mbi 1,100 të infektuar me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

22viktima, mbi 1,100 të infektuar me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

22 viktima nga koronavirusi, 1,192 të infektuar dhe 359 të shëruar është bilanci i 24 orëve të fundit në Maqedoninë

Alarm në Maqedoni/ 1085 raste të reja dhe 12 të vdekur nga COVID në 24 orët e fundit

Alarm në Maqedoni/ 1085 raste të reja dhe 12 të vdekur nga COVID në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 3294 testime ndërsa janë regjistruar 1085 raste

Rekord infektimesh nga koronavirusi në Maqedoni

Rekord infektimesh nga koronavirusi në Maqedoni

Gjatë 24 orëve të fundit Maqedonia e Veriut ka regjistruar një rekord të ri prej 1.085 rastesh të tjera të koronavirusit të

Covid-19 rëndon situatën në Maqedoninë e Veriut

Covid-19 rëndon situatën në Maqedoninë e Veriut

Vala e vjeshtës të Covid-19 i mbushi edhe spitalet, ku janë shtruar rreth 650 persona, prej të cilëve 110 kanë nevojë për

Maqedoni e Veriut, miratohen ndryshimet në Ligjin për Mbrojtjen e Popullatës nga Sëmundjet Infektive

Maqedoni e Veriut, miratohen ndryshimet në Ligjin për Mbrojtjen e Popullatës nga Sëmundjet Infektive

Me 53 vota "pro" dhe 26 abstenime, Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut miratoi ndryshimet në Ligjin për Mbrojtjen e Popullatës

Maqedonia e Veriut, 22 viktima nga koronavirusi brenda një dite

Maqedonia e Veriut, 22 viktima nga koronavirusi brenda një dite

Në Maqedoninë e Veriut 22 persona humbën jetën si pasojë e koronavirusit, brenda një dite të vetme. Gjendja po përkeqësohet

E diel “e zezë” në Maqedoninë e Veriut: 22 të vdekur nga Covid, 561 infektime të reja

E diel “e zezë” në Maqedoninë e Veriut: 22 të vdekur nga Covid, 561 infektime të reja

Kjo mund të quhet si e diela e zezë në Maqedoninë e Veriut, 22 viktima janë shënuar nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Ky