RTSH 24 Live

Kosova

Kryetari i LDK, Mustafa

Kryetari i LDK, Mustafa

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit duhet të ketë

Thaçi deklarohet i pafajshëm për të gjitha aktakuzat për krime lufte

Thaçi deklarohet i pafajshëm për të gjitha aktakuzat për krime lufte

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë paraqitjes së parë në Hagë, u deklarua i pafajshëm për të gjitha

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, del para Dhomave të Specializuara të Gjykatës së Hagës

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, del para Dhomave të Specializuara të Gjykatës së Hagës

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dalë para Dhomave të Specializuara të Gjykatës së Hagës. Hashim Thaçi,

COVID-19/ Kosovë, në 24 orët e fundit 13 viktima

COVID-19/ Kosovë, në 24 orët e fundit 13 viktima

13 persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 në Kosovë në 24 orët e fundit, ndërsa janë regjistruar edhe 637 raste të

 Ish-presidenti Thaçi do të dalë sot para dhomave të specializuara

Ish-presidenti Thaçi do të dalë sot para dhomave të specializuara

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi që dha dorëheqje nga kjo pozitë pas aktakuzës së konfirmuar nga Dhomat e Specializuara

Dhomat e Specializuara sqarojnë komunikatën ku thuhej se UÇK ka pasur për synim vrasjen e katolikëve

Dhomat e Specializuara sqarojnë komunikatën ku thuhej se UÇK ka pasur për synim vrasjen e katolikëve

Të katërt janë përfshirë në një aktakuzë. Por, ish krerët e Ushtrisë Clirimtare të Kosovës, Hashim Thaci,

Tjetër rekord i zi në Kosovë, 11 vdekje e 730 raste me COVID-19

Tjetër rekord i zi në Kosovë, 11 vdekje e 730 raste me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë

Gjykata Komerciale në Kosovë

Gjykata Komerciale në Kosovë

Në fillim të muajit nëntor pritet që Ministria e Drejtësisë ta përcjell drejtë Qeverisë së Kosovës projektligjin

Përkujtohen ushtarët anglezë të KFOR-it që humben jetën në Kosovë

Përkujtohen ushtarët anglezë të KFOR-it që humben jetën në Kosovë

Ambasada Britanike në Prishtinë organizon Ceremoninë e Ditës së Përkujtimit të Mbretërisë së Bashkuar. Pranë

Të tjera shifra alarmante në Kosovë/ 12 viktima dhe 491 të infektuar me COVID gjatë orëve të fundit

Të tjera shifra alarmante në Kosovë/ 12 viktima dhe 491 të infektuar me COVID gjatë orëve të fundit

Shifra të larta infektimesh dhe vdekjesh nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë

Hoxhaj: Kadriu dhe Hashimi, luftëtarë të përjetshëm të kombit tonë

Hoxhaj: Kadriu dhe Hashimi, luftëtarë të përjetshëm të kombit tonë

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se dy udhëheqësit emblematikë të luftës

Gjykata speciale “ pushoi luften” në koalicionin qeverisës në Kosovë

Gjykata speciale “ pushoi luften” në koalicionin qeverisës në Kosovë

Zhvillimet e fundit rreth aktakuzave të Gjykatës Speciale ndaj krerëve të shtetit, kanë bërë që të ulen tensionet brenda

Gastronomët e Kosovës kundërshtojnë mbylljen

Gastronomët e Kosovës kundërshtojnë mbylljen

Të pakënaqur me masat e reja antiCovid, Shoqata e Gastronomeve të Kosovës nesër duke filluar nga ora 12:00 do të zhvillojë një

Misionet e BE-së në Kosovë: Mbështesim fuqishëm misionin e Gjykatës Speciale

Misionet e BE-së në Kosovë: Mbështesim fuqishëm misionin e Gjykatës Speciale

Udhëheqësit e Misioneve të BE-së në Kosovë dhe të shteteve anëtare, kanë thënë se mbështesin fuqishëm

Kosova mbyllet në fundjavë, në 7 komuna kufizohet edhe lëvizja

Kosova mbyllet në fundjavë, në 7 komuna kufizohet edhe lëvizja

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, e miratoi vendimin e Ministrisë së Shëndetësisë për masat e reja kundër koronavirusit.

Kosova rikthen ekipet mjekësore në dogana

Kosova rikthen ekipet mjekësore në dogana

Kosova po shënon numër të lartë infektimesh me Covid 19, ndaj dhe prej të hënës, ka nisur zbatimi i masave shtrënguese në

Efektet e dorëheqjes së Hashim Thaçit

Efektet e dorëheqjes së Hashim Thaçit

Dorëheqja e Hashim Thaçit nga pozita e presidentit të Kosovës, krijon një situatë të re dhe sfidë për Kosovën

Hoti thërret mbledhjen e qeverisë

Hoti thërret mbledhjen e qeverisë

Kreu i Qeverisë, Avdullah Hoti ka thirrur sot në ora 09:00 mbledhje të ekzekutivit Në një njoftim të nisur nga Qeveria bëhet e

Dhomat e Specializuara në Hagë, publikojnë aktakuzën ndaj Thaçit, Veselit, Selimit dhe Krasniqit

Dhomat e Specializuara në Hagë, publikojnë aktakuzën ndaj Thaçit, Veselit, Selimit dhe Krasniqit

Dhomat e Specializuara në Hagë kanë bërë publike aktakuzën për krime lufte kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep

Dorëheqja e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, reagon ministria e Jashtme e Gjermanisë

Dorëheqja e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, reagon ministria e Jashtme e Gjermanisë

Ministria e Jashtme e Gjermanisë reagoi pas dorëheqjes së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe konfirmimit të aktakuzës

Eliot Engel: SHBA-ja të ekzaminojë punën e Gjykatës Speciale

Eliot Engel: SHBA-ja të ekzaminojë punën e Gjykatës Speciale

Kryetari i Komitetit për Punë të Jashtme në Dhomën e Përfaqësuesve, Eliot Engel tha se Hashim Thaçi tregoi respektim ndaj

OVL e UÇK-së: Gjykata Speciale po vepron kundërligjshëm

OVL e UÇK-së: Gjykata Speciale po vepron kundërligjshëm

Organizata e Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), në një konferencë për

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, takon ambasadorët e vendeve të Kuintit

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, takon ambasadorët e vendeve të Kuintit

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, pas marrjes së këtij posti, është takuar me ambasadorët

Vjosa Osmani, mban fjalimin e parë si Presidente e Kosovës

Vjosa Osmani, mban fjalimin e parë si Presidente e Kosovës

Në fjalimin e saj të parë, si presidente e Kosovës, Vjosa Osmani u ka kërkuar qytetarëve që të qëndrojnë bashkë,