RTSH 24 Live

Greqi

Greqia sërish në karantinë

Greqia sërish në karantinë

Në Greqi shpallet për herë të dytë karantina në mbarë vendin për shkak të rritjes së shpejtë në numrin

Ora policore shtrihet në gjithë vendin në Greqi, maska me detyrim në çdo ambient

Ora policore shtrihet në gjithë vendin në Greqi, maska me detyrim në çdo ambient

Ministri i Mbrojtjes Civile në Greqi Nikos Hardaliaska njoftuar masat përfundimtare për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Greqi, Mitsotakis prezanton masat e reja antikovid

Greqi, Mitsotakis prezanton masat e reja antikovid

Rritja e numrit të të prekurve nga COVID-19 në Greqi ka detyruar kryeministrin Kyriakos Mitsotakis të prezantojë masat e reja kufizuese.

COVID-19/ Greqia regjistron rekord rastesh të reja, 12 persona humbin jetën

COVID-19/ Greqia regjistron rekord rastesh të reja, 12 persona humbin jetën

Greqia ka regjistruar përsëri numër rekord rastesh me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 1259 raste, duke e çuar

Greqi, gjykata dërgon në burg udhëheqësit e Agimit të Artë

Greqi, gjykata dërgon në burg udhëheqësit e Agimit të Artë

Udhëheqësi dhe themeluesi i Partisë neo-naziste Agimi i Artë iu vetëdorëzua autoriteteve pasi një gjykatë e dënoi atë

Rekord të infektuarish në Greqi, 10 persona humbin jetën

Rekord të infektuarish në Greqi, 10 persona humbin jetën

Në Greqi janë shënuar 790 raste të reja me koronavirus, një rekord i ri në shtetin fqinj. Ndërkohë 10 persona e kanë

Kufiri detar shqiptaro-grek, Mitsotakis: “Mënyra se si shtetet serioze, zgjidhin mosmarrëveshjet e tyre”

Kufiri detar shqiptaro-grek, Mitsotakis: “Mënyra se si shtetet serioze, zgjidhin mosmarrëveshjet e tyre”

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, ka komentuar rrugën që do të ndjekë Shqipëria dhe Greqia, për të zgjidhur mosmarrëveshjen

Athinë, 27 francezë në karantinë

Athinë, 27 francezë në karantinë

Njëzet e katër nxënës francezë dhe tre mësues që i shoqëronin u vendosën në karantinë në një hotel

Greqi, gjykata shpall partinë Agimi i Artë, organizatë kriminale

Greqi, gjykata shpall partinë Agimi i Artë, organizatë kriminale

“Vendimi i dënimit të “Agimit të Artë” u dërgon një mesazh të qartë grupeve politike me axhenda agresive