RTSH 24 Live

Bota

"Wall Street Journal": Vrull i plotë i rimëkëmbjes ekonomike

"Wall Street Journal": Vrull i plotë i rimëkëmbjes ekonomike

    Gazeta amerikane "Wall Street Journal" njoftoi se, ndërsa epidemia jashtë vazhdon të përhapet, veprimtaria ekonomike e Kinës

Presidenti Trump shkarkon Sekretarin amerikan të Mbrojtjes

Presidenti Trump shkarkon Sekretarin amerikan të Mbrojtjes

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha të hënën se Sekretari i Mbrojtjes, Mark Esper kishte "përfunduar punë" dhe se

OBSH: Deri në mars të 2021-ës mund të kemi vaksinën kundër COVID-19

OBSH: Deri në mars të 2021-ës mund të kemi vaksinën kundër COVID-19

Një vaksinë kundër COVID-19 mund të jetë në dispozicion deri në mars të vitit 2021, gjë që së bashku me përparimet

Itali, 356 viktima nga koronavirusi, mbi 25 mijë të infektuar në 24 orë

Itali, 356 viktima nga koronavirusi, mbi 25 mijë të infektuar në 24 orë

Vijon të jetë e rëndë situata nga koronavirusi në Itali, vend i cili po përballet me rritje të shifrave të të infektuarve

Joe Biden dhe marrëdhëniet SHBA-Rusi

Joe Biden dhe marrëdhëniet SHBA-Rusi

Presidentët amerikanë George W. Bush dhe Barack Obama, kur u zgjodhën për herë të parë, të dy menduan se mund të krijonin

Presidenti rus Putin, nuk do ta uroj Biden, pa përfunduar sfidat ligjore të deklaruara nga Trump

Presidenti rus Putin, nuk do ta uroj Biden, pa përfunduar sfidat ligjore të deklaruara nga Trump

Presidenti rus, Vladimir Putin, nuk do ta përgëzojë presidentin e zgjedhur amerikan, Joe Biden, derisa të zgjidhen sfidat ligjore për zgjedhjet

Macron organizon samit të BE-së kundër terrorizmit

Macron organizon samit të BE-së kundër terrorizmit

Presidenti francez, Emmanuel Macron të martën do të organizojë një samit përmes video-lidhjes për të koordinuar një

SHBA, Trump dhe Biden mirëpresin zhvillimet drejt zbulimit të vaksinës

SHBA, Trump dhe Biden mirëpresin zhvillimet drejt zbulimit të vaksinës

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden, përshëndeti të hënën lajmin se një vaksinë kundër COVID-19 e zhvilluar nga Pfizer

Gjermanja “Der Spiegel” provokon Trump: Biden, bëj Amerikën përsëri të shkëlqyer

Gjermanja “Der Spiegel” provokon Trump: Biden, bëj Amerikën përsëri të shkëlqyer

E përjavshmja gjermane Der Spiegel publikoi një kopertinë në shkurt 2017 që u përhap me shpejtësi në mediat sociale, dhe

Presidenti i zgjedhur Joe Biden fillon pa vonesë përgatitjet për tranzicion pushteti

Presidenti i zgjedhur Joe Biden fillon pa vonesë përgatitjet për tranzicion pushteti

Demokrati Joe Biden, i parashikuar si fitues i zgjedhjeve presidenciale në garën me Presidentin Trump, filloi pa vonesë të dielën përgatitjet

Turqia reagoi të dielën për fitoren e zotit Biden me komente asnjanëse

Turqia reagoi të dielën për fitoren e zotit Biden me komente asnjanëse

Turqia reagoi të dielën për fitoren e zotit Joe Biden me komente asnjanëse. Zëvendës Presidenti Fuat Oktay tha se kjo nuk do t’i

Irani shpreson se politika amerikane do të ndryshojë pas fitores së Bidenit

Irani shpreson se politika amerikane do të ndryshojë pas fitores së Bidenit

Irani shpreson se politika amerikane do të ndryshojë pas fitores së Joe Bidenit në zgjedhjet presidenciale, ka thënë nën-presidenti

Në Bjellorusi nis "Marshi i Demokracisë"

Në Bjellorusi nis "Marshi i Demokracisë"

Protestuesit kundër qeverisë janë mbledhur më 8 nëntor në Minsk, për të 13-ën të diele me radhë, duke kërkuar

Emrat që mund të drejtojnë politikën e jashtme të Bidenit

Emrat që mund të drejtojnë politikën e jashtme të Bidenit

Po kërkoni ndonjë shenjë se çfarë drejtimi mund të marrë politika e jashtme e presidentit të zgjedhur amerikan, Joe Biden? Provoni

Presidenti i zgjedhur Biden, përballë sfidave

Presidenti i zgjedhur Biden, përballë sfidave

Demokrati Joe Biden do ta marrë detyrën si presidenti i ardhshëm amerikan i një vendi që po përballet me një pandemi vdekjeprurëse,

Francë, përjashtohet izolimi i detyruar për të moshuarit

Francë, përjashtohet izolimi i detyruar për të moshuarit

Franca përjashtoi sot masën e një izolimi të detyruar të të moshuarve, si mënyrë për të frenuar përhapjen

Krerët e botës urojnë Biden

Krerët e botës urojnë Biden

Presidenti i zgjedhur i SHBA, Joe Biden është përshëndetur dhe ka marrë urime nga drejtuesit më të lartë të BE, Gjermanisë,

SHBA, Netanyahu uron Biden për fitoren

SHBA, Netanyahu uron Biden për fitoren

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu uroi sot herët në mëngjes Joe Biden-in për fitoren e tij, si edhe Kamala Harris, e para zëvendëspresidente

Harris: Mund të jem gruaja e parë në këtë pozitë, por nuk do të jem e fundit

Harris: Mund të jem gruaja e parë në këtë pozitë, por nuk do të jem e fundit

Kamala Harris është gruaja e parë zëvendëspresidente e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA). Në tubim e parë

Fitorja e Bidenit, brohoritje dhe zhgënjim

Fitorja e Bidenit, brohoritje dhe zhgënjim

Në kryeqytetin Uashington, ndërsa përhapej lajmi për fitoren e kandidatit demokrat Joe Biden, kudo filluan të dëgjohen brohoritje dhe

Biden mban fjalimin e fitores: "Është koha të bashkohemi"

Biden mban fjalimin e fitores: "Është koha të bashkohemi"

Presidenti i zgjedhur Joe Biden mbajti të shtunën në mbrëmje fjalimin e fitores në Uilmington të shtetit Delauer përpara përkrahësve

Ky është vendi nga ku Biden do t'u drejtohet sonte amerikanëve

Ky është vendi nga ku Biden do t'u drejtohet sonte amerikanëve

oe Biden dhe Kamala Harris do të flasin sonte para amerikanëve për herë të parë si president dhe nënpresidente të zgjedhur

Trump “del nga shpella”: Unë i fitova zgjedhjet

Trump “del nga shpella”: Unë i fitova zgjedhjet

Presidenti aktual i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, ka reaguar pas shpalljes së kandidatit presidencial Demokrat, Joe

Liderët politikë në Kosovë urojnë Bidenin për fitoren në SHBA

Liderët politikë në Kosovë urojnë Bidenin për fitoren në SHBA

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar presidentin e zgjedhur Joe Biden dhe nën-presidenten e zgjedhur Kamala