RTSH 24 Live

Politikë

Rama: Jam i lumtur të vazhdoj bashkëpunimin me Joe Biden, mirënjohje për Trump!

08/11/2020

Rama: Jam i lumtur të vazhdoj bashkëpunimin me Joe Biden, mirënjohje për Trump!

Kryeministri Edi Rama iu është bashkuar urimeve për Jeo Biden, i cili fitoi zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Teksa theksoi se ishte privilegj bashkëpunimi me presidentin Trump dhe administratën e tij, kryeministri tha se fitorja e Biden ishte spektakolare.

“Ishte një privilegj e kënaqësi bashkëpunimi me Presidentin Trump e administratën e tij dhe duke uruar Presidentin e zgjedhur të SHBA Joe Biden për fitoren e tij spektakolare, jam i lumtur të vijoj bashkëpunimin për forcimin e partneritetit strategjik me Shtetet e Bashkuara🇺🇸🤝🇦🇱”, shkruan Ram