RTSH 24 Live

Politikë

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, reagon pas fitores së Joe Biden

07/11/2020

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, reagon pas fitores së Joe Biden
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka reaguar pas fitores së Joe Biden të zgjedhjeve në SHBA.

"Urimet e mia më të përzemërta për JoeBiden në zgjedhjen e tij si President i ri i SHBA. Shqipëria dhe shqiptarët janë krenarë për miqësinë dhe aleancën. Unë dhe @pdshqiperi shpresojmë që të vazhdojmë të punojmë me aleatët tanë amerikanë për të forcuar vlerat dhe zotimet tona të përbashkëta", komenton zoti Basha. /rtsh.al