RTSH 24 Live

Art

Çfarë  ndoqet sot tek "Mirëmëngjes  Shqipëri" në RTSH 1 ( 9 Nentor) ?

Çfarë ndoqet sot tek "Mirëmëngjes Shqipëri" në RTSH 1 ( 9 Nentor) ?

Cfare do te shohim sot ne Miremengjes Shqiperi me Ronin dhe Orin? Sot flasim për shfaqjen "Venecia" me regjisoren Najada Elmazi dhe në studio do të

Përmes performancës “Gjueti shtrigash”, “I am I” maskon kabinetin qeveritar

Përmes performancës “Gjueti shtrigash”, “I am I” maskon kabinetin qeveritar

“I am I”, realizues i disa protestave artistike të cilat lidhen kryesisht me aktualitetin në Kosovë, ka realizuar të premten një

Sean Connery, aktori i James Bond vdes në moshën 90 vjeç

Sean Connery, aktori i James Bond vdes në moshën 90 vjeç

Sir Sean Connery ka vdekur në moshën 90 vjeç, njoftoi të shtunën familja e tij. Aktori Skocez ishte i njohur më së shumti

Nis “The Miss Globe 2020”

Nis “The Miss Globe 2020”

Eventi botëror i bukurisë, “The Miss Globe 2020”, me një traditë 17-vjeçare tashmë në Shqipëri, sapo ka zbarkuar,

Ja këngët e Fest '59

Ja këngët e Fest '59

Festivali i 59-të i Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, do të mirëpresë 26 pjesëmarrësit e këtij edicioni.Komisioni

“Reja e drunjtë” në Sheshin "Skënderbej"

“Reja e drunjtë” në Sheshin "Skënderbej"

Në kuadër të Tetorit Gjeman, Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me Ambasadën Gjermane kanë inaguruar instalacionin “Wooden

Çelet ekspozita “arti tek biznesi”

Çelet ekspozita “arti tek biznesi”

Në kërkim të rrugëve të reja për promovimin dhe menaxhimin e veprave të artit, Prof. Dr. Abaz Hado ka hapur një ekspozitë

Rama: Humori, lezeti i jetës dhe burimi i energjive!

Rama: Humori, lezeti i jetës dhe burimi i energjive!

Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar se humori është "një lezet i madh për jetën publike dhe një burim energjish pozitive për

Përmbyllet Festivali Ndërkombëtar i Teatrove

Përmbyllet Festivali Ndërkombëtar i Teatrove

Për gjashtë netë, në mjedise nga më tërheqëset në Elbasan, dhjetë trupa teatrore nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia