RTSH 24 Live

Aktualitet

Fier, policia ka arreston autorin e dyshuar të vrasjes së 50 vjeçarit, Ahmet Toska

Fier, policia ka arreston autorin e dyshuar të vrasjes së 50 vjeçarit, Ahmet Toska

Policia bëri të ditur se ka arrestuar autorin e dyshuar të vrasjes së 50 vjeçarit Ahmet Toska, ngjarje e ndodhur gjatë tetorit në

Nënkryetari i PD-së, reagon pas takimit të kryeministrit Rama me naftëtarët e Ballshit

Nënkryetari i PD-së, reagon pas takimit të kryeministrit Rama me naftëtarët e Ballshit

Nënkryetari i PD-së, Edmond Spaho, ka reaguar pas takimit të kryeministrit Edi Rama me naftëtarët e Ballshit, ku nuk u arrit një marrëveshje.

Kryeministri Edi Rama, jep detaje pas takimit me naftëtarët

Kryeministri Edi Rama, jep detaje pas takimit me naftëtarët

Kryeministri Edi Rama, deklaroi pas takimit me naftëtarët se qeveria ka vendosur në dispozicion një pagesë, e cila nuk kap vlerën e

Naftëtarët ndërpresin grevën, Rama dhe Ruçi takojnë përfaqësinë e tyre në Bashkinë e Fierit

Naftëtarët ndërpresin grevën, Rama dhe Ruçi takojnë përfaqësinë e tyre në Bashkinë e Fierit

Ashtu siç kishte paralajmëruar, kryeministri Edi Rama, ka mbërritur në ambientet e Bashkisë së Fierit, për të zhvilluar

Covid-19, Greqia shtyn masat kufizuese me Shqipërinë

Covid-19, Greqia shtyn masat kufizuese me Shqipërinë

Qeveria greke ka ri-shtyrë deri në datën 30 nëntor, masat kufizuese me Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut,Turqinë dhe Kosovën.

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: Në 24 orët e fundit 12 viktima, 525 raste të reja me koronavirus

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: Në 24 orët e fundit 12 viktima, 525 raste të reja me koronavirus

Në Shqipëri për disa ditë rresht po rritet ndjeshëm numri i infeksioneve me covid-19. Ministria e Shëndetësisë bëri

Zv.ministrja Rakacolli: Aktualisht, nuk është e nevojshme mbyllja e shkollave

Zv.ministrja Rakacolli: Aktualisht, nuk është e nevojshme mbyllja e shkollave

Masat e reja kufizuese nuk do të prekin shkollat. Kjo u bë e ditur nga zëvendës Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, e cila

Nuk respektonin masat anti-covid, gjobiten 1825 qytetarë dhe 13 administratorë lokalesh

Nuk respektonin masat anti-covid, gjobiten 1825 qytetarë dhe 13 administratorë lokalesh

Policia e Shtetit vazhdon që të gjobisë qytetarët që nuk mbajnë maska, me masën administrative prej 3 mijë lekësh të

Komiteti Teknik i Ekspertëve: Nga e mërkura do të ndalohet lëvizja e qytetarëve nga ora 22:00 - 06:00

Komiteti Teknik i Ekspertëve: Nga e mërkura do të ndalohet lëvizja e qytetarëve nga ora 22:00 - 06:00

Komiteti Teknik i Ekspertëve të Shëndetësisë, publikoi pasditen e sotme masat e reja kufizuese për parandalimin e përhapjes së

Transportonte mineral kromi në mënyrë të paligjshme, policia e procedon penalisht

Transportonte mineral kromi në mënyrë të paligjshme, policia e procedon penalisht

Një automjet që transportonte mineral kromi pa dokumentacion përkatës, është bllokuar nga njësia Operacionale e Autostradës

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”, 17 fluturime të konfirmuara për sot , 9 nentor

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”, 17 fluturime të konfirmuara për sot , 9 nentor

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës, njoftoi të dielën për 17 fluturime të konfirmuara për ditën e hënë,

E Hënë 9 Nëntor 2020 , moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Hënë 9 Nëntor 2020 , moti në Shqipëri dhe Kosovë

Presioni i lartë atmosferik i poziconuar në Europën qëndrore po ushtron aktivitein e tij duke ifluencuar në territorin e Shqipërisë

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili infektohet me COVID

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili infektohet me COVID

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka rezultuar me COVID-19 pak ditë më parë, ndërsa sot është konfirmuar si lajm. Nuk

 Zjarr i madh në parkun kombëtar të Qafshtamës

Zjarr i madh në parkun kombëtar të Qafshtamës

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë pyjet e parkut kombëtar te Qafshtamës, dyshohet se zjarri deri tani ka djegur mbi 10 hektarë

Infektohet me Covid Damian Gjiknuri: Kam simptoma të lehta, po mjekohem në shtëpi

Infektohet me Covid Damian Gjiknuri: Kam simptoma të lehta, po mjekohem në shtëpi

Deputeti socialist, Damian Gjiknuri, njofton se ka rezultuar pozitiv ndaj Covid-19: Përmes Facebook, ai shkruan se ka nisur trajtimin mjekësor në

Rekord rastesh ditore me Covid-19, 501 raste të reja 2 humbje jete dhe 90 të shëruar

Rekord rastesh ditore me Covid-19, 501 raste të reja 2 humbje jete dhe 90 të shëruar

Dita e sotme ka shënuar një numër rekord të të infektuarve me koronavirus. Ministria e Shëndetësisë raportoi se gjatë

Drejt mbylljes greva e urisë në Ballsh, Rama: Caktoni përfaqësinë dhe të hënën do të jem vetë aty!

Drejt mbylljes greva e urisë në Ballsh, Rama: Caktoni përfaqësinë dhe të hënën do të jem vetë aty!

25 ditë grevë urie për 10 gra dhe 18 ditë për 10 burra, të cilët nuk janë paguar për punën e kryer në 13 muaj,

Sa të mbrojtur jemi pas infektimit me Sars Cov 2

Sa të mbrojtur jemi pas infektimit me Sars Cov 2

12 mijë persona regjistrohen zyrtarisht si të shëruar nga COVID-19 në vendin tonë, çka e thënë ndryshe kanë fitur

Ruçi mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të artistit Koço Devole: Shqipëria humbi një artist universal!

Ruçi mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të artistit Koço Devole: Shqipëria humbi një artist universal!

Kyetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka reaguar me një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të artistit të mirënjohur Koço

Ndarja nga jeta aktorit të njohur, Koço Devole, mesazhe ngushëllimi nga politika

Ndarja nga jeta aktorit të njohur, Koço Devole, mesazhe ngushëllimi nga politika

Personalitete të larta të politikës, artit e kulturës shprehën sot ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ikonës së

Ndërron jetë aktori i njohur Koço Devole

Ndërron jetë aktori i njohur Koço Devole

Është shuar në moshën 75 vjeçare një ndër ikonat e humorit shqiptar në dekada, aktori dhe regjizori Koço Devole. Prej

E Diel 8 Nëntor 2020 , moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Diel 8 Nëntor 2020 , moti në Shqipëri dhe Kosovë

Presioni i lartë atmosferik i poziconuar në Europën Verilindore po ushtron aktivitein e tij duke ifluencuar në territorin e Shqipërisë

Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane është e kënaqur që Joe Biden  fitoi

Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane është e kënaqur që Joe Biden fitoi

Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane është shprehur e kënaqur që kandidati demokrat Joe Biden ka fituar zgjedhjet presidenciale, për t’u

Sërish numër i lartë të infektuarish/ 8 viktima dhe 495 raste të reja nga COVID në 24 orët e fundit

Sërish numër i lartë të infektuarish/ 8 viktima dhe 495 raste të reja nga COVID në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, nisur nga rritja e rasteve të konfirmuar me COVID19 dhe të shtruarve në spitale vijon