RTSH 24 Live
Kryeministri Edi Rama, jep detaje pas takimit me naftëtarët

Kryeministri Edi Rama, jep detaje pas takimit me naftëtarët

Kryeministri Edi Rama, deklaroi pas takimit me naftëtarët se qeveria ka vendosur në dispozicion një pagesë, e cila nuk kap vlerën e

Presidenti Trump shkarkon Sekretarin amerikan të Mbrojtjes

Presidenti Trump shkarkon Sekretarin amerikan të Mbrojtjes

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha të hënën se Sekretari i Mbrojtjes, Mark Esper kishte "përfunduar punë" dhe se

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: Në 24 orët e fundit 12 viktima, 525 raste të reja me koronavirus

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: Në 24 orët e fundit 12 viktima, 525 raste të reja me koronavirus

Në Shqipëri për disa ditë rresht po rritet ndjeshëm numri i infeksioneve me covid-19. Ministria e Shëndetësisë bëri

Kompania Pfizer njofton sukses me vaksinën për koronavirusin

Kompania Pfizer njofton sukses me vaksinën për koronavirusin

Kompania farmaceutike amerikane Pfizer njoftoi të hënën se vaksina e saj eksperimentale kundër COVID-19-s ka dëshmuar një nivel efektiviteti

Zv.ministrja Rakacolli: Aktualisht, nuk është e nevojshme mbyllja e shkollave

Zv.ministrja Rakacolli: Aktualisht, nuk është e nevojshme mbyllja e shkollave

Masat e reja kufizuese nuk do të prekin shkollat. Kjo u bë e ditur nga zëvendës Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, e cila

Politikë

Ekonomi

Aktualitet

Teknologji

Bota

Rajoni

Kosova

Kulturë

Sociale